Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKonsulowie Honorowi RP w Hiszpanii

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Mirosław Węglarczyk | 2017-05-19 10:58:21
hiszpania, spain

Konsulowie Honorowi RP w Hiszpanii

Konsulowie Honorowi RP w Hiszpanii

Konsul Honorowy RP w Walencji

Zakres terytorialny - autonomiczny region Walencji (Walencja, Castellon i Alicante)
Adres:
Avda. de las Cortes Valencinas, 26. Bloque 5, Esc. 1, planta 1, oficina 3
46015 Valencia
Telefon: (+34) 963 580 002,
Fax: (+34) 963 580 168
E-mail: consulpolvalencia@gmail.com
Języki: hiszpański, polski, angielski

 

Konsulem Honorowym jest hiszpański przedsiębiorca i prawnik Pan Ramon Sentis Duran.

Konsulat współpracuje z Ambasadą RP w Madrycie, władzami autonomicznymi, regionalnymi izbami przemysłowo-handlowymi, organizacjami przedsiębiorców reprezentującymi różne sektory gospodarcze, grupami eksporterów i importerów oraz sieciami handlowymi. Umożliwia kontakty dla firm polskich i hiszpańskich. Konsulat może udzielić wsparcia i poradnictwa prawnego np. dla firm polskich zamierzających prowadzić działalność gospodarczą w Hiszpanii oraz dla hiszpańskich w Polsce.

 

Konsul Honorowy RP w Palma de Majorka (Baleary)

Zakres terytorialny - Wyspy Baleary
Adres:
CLUB DE VIAJES NUEVA EUROPA
C/ Bartomeu Sureda i Miserol, 4A - 2º,
07013 - Palma de Mallorca (Baleares)
Telefon: (+34) 902 455 255,
E-mail: sylvia.riera@nueva-europa.com,
Języki: hiszpański, polski, angielski
 

Konsulem Honorowym jest hiszpański przedsiębiorca Pani Sylvia Riera. Pani Konsul jest właścicielką biura podróży oraz firmy tour operatora.

 

Konsulat współpracuje z Ambasadą RP w Madrycie, władzami autonomicznymi, regionalnymi izbami przemysłowo-handlowymi, organizacjami przedsiębiorców reprezentującymi różne sektory gospodarcze, grupami eksporterów i importerów oraz sieciami handlowymi. Umożliwia kontakty dla firm polskich i hiszpańskich. Konsulat może udzielić wsparcia i poradnictwa prawnego np. dla firm polskich zamierzających prowadzić działalność gospodarczą w Hiszpanii oraz dla hiszpańskich w Polsce.

 

Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Murcji

Zakres terytorialny- Autonomiczny Region Murcji
Adres:
c/ Las Norias, 1, 2º B,
30009 Murcia
Tel./Fax: (+34) 968 298 941
E-mail: konsulatrpmurcia@ono.com
Języki: polski, hiszpański, angielski


Konsulatem kieruje Jerzy Zieleniewski, konsul honorowy od 23 marca 1998r.
Jerzy Zieleniewski, lekarz radiolog, etatowy adiunkt w Uniwersyteckim Szpitalu w Murcji. Jest członkiem Hiszpańskiego Towarzystwa Radiologicznego i Europejskiego Towarzystwa Radiologii Mięśniowo-Szkieletowej. Posiada tytuł Europejskiego Specjalisty z Ultrasonografii Klinicznej. Jest autorem kilkudziesięciu prac naukowych z dziedziny radiologii i ultrasonografii. Jest członkiem-załozycielem Hiszpańskiego Stowarzyszenia dla Obrony Podstawowych Praw Obywatelskich oraz członkiem Królewskiego Towarzystwa Kawalerów z Yuste. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi R.P., Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, Odznaką Za Zasługi dla Miasta Łodzi oraz Medalem "Serce Dziecku".

 

Działalność Konsulatu Honorowego polega na:

 1. Pomocy obywatelom polskim mieszkającym na stałe lub przebywającym czasowo w Regionie Murcji
 2. Wzmacnianiu więzi przyjaźni między Polską a Hiszpanią i znajomości Polski wśród obywateli Murcji oraz organizacja kontaktów gospodarczych m.in:
  • wdrażanie programów współpracy między miastami i międzyregionalnej
  • miasta partnerskie
  • wymiany grup młodzieży
  • współpraca między uniwersytetami i szkołami
  • wymiany grup folklorystycznych
  • organizacja wyjazdów turystycznych i gospodarczych do Polski i z Polski do Hiszpanii
  • organizacja polowań w Polsce
  • pomoc prawna dla przedsiębiorstw i osób prywatnych
  • tłumaczenia

Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Galicji

Zakres terytorialny- Autonomiczny Region Galicjii
Adres:
Ctra. Colegio Universitario, 16
36310 VIGO (Pontevedra)
Tel.: (+34) 986 469 301 lub (+34) 986 469 330
Fax: (+34) 986 469 269
E-mail: jvieites@anfaco.es
Języki: hiszpański, angielski

Konsulem honorowym jest hiszpański przedsiębiorca, z wykształcenia chemik, Pan Juan M. Vieites Baptista de Sousa.

Konsulat współpracuje z Ambasadą RP w Madrycie, władzami autonomicznymi Galicji, regionalnymi i państwowymi organizacjami przedsiębiorstw i przedsiębiorców, a w tym izbami przemysłowo-handlowymi.

Ułatwia kontakty pomiędzy firmami z Polski i Hiszpanii zainteresowanymi zbliżeniem obu krajów i zacieśnieniem kontaktów pomiędzy rynkami. Konsulat udziela wsparcia i pośrednictwa prawnego firmom polskim pragnącym rozwinąć swoją działalność w Hiszpanii oraz dla przedsiębiorstw hiszpańskich w Polsce.

Konsulat umożliwia przedsiębiorcom pozyskiwanie i przekaz informacji dotyczących realizowania przedsięwzięć w Polsce lub Hiszpanii. Promuje i umacnia polską kulturę i gospodarkę w Galicji. Pośredniczy również w rozwoju działań w sferze naukowo-kulturalnej mających na celu rozwój polsko-galicyjskich stosunków społecznych i ekonomicznych.

Konsul Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Las Palmas de Gran Canaria (Wyspy kanaryjskie)

Zakres terytorialny- Prowincja Las Palmas w skład której wchodzą następujące wyspy: Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura.
Adres:
C/ Triana 104, 5º D
35002 Las Palmas de Gran Canaria
Tel.: (+34) 928 366 982
Fax: (+34) 928 437 364
E-mail: consul@polonia.nom.es
Języki: polski, hiszpański, angielski, rosyjski, niemiecki

Konsulem honorowym jest polski przedsiębiorca, z wykształcenia inżynier telekomunikacji, Pan Bogdan Dziekoński.

Konsulat współpracuje z Ambasadą RP w Madrycie, władzami autonomicznymi Wysp Kanaryjskich, regionalnymi i państwowymi organizacjami przedsiębiorstw i przedsiębiorców, a w tym izbami przemysłowo-handlowymi.

Dziłania konsulatu skupiają się wokół:

 • pomocy w ustanowieniu relacji handlowych między przedsiębiorstwami polskimi i hiszpańskimi
 • wspomagania wymiany kulturalnej
 • promcji Polski w regionie kanaryjskim.

Konsulat Honorowy Rzeczypospolitej Polskiej w Pamplonie

Zakres terytorialny: autonomiczne regiony - Nawarra, Kraj Basków, La Rioja
Adres:
Avda. Pio XII, 1, 4ª-5ª planta
31002 Pamplona
Telefon: + 34 948 221 303,
Fax +34 948 227 007
E-mail: polska-consulado@gimex.es
Języki: hiszpański, polski, angielski, rosyjski, węgierski, bułgarski, włoski, francuski

Konsulem Honorowym jest Pan Angel Tellechea Goyena, kapitan marynarki handlowej, przedsiębiorca, współwłaściciel grupy firm Gimex S.A.

Gimex, z siedzibą w Pamplonie, zajmuje się m.in. transportem międzynarodowym. Od 1992r. obsługuje codzienne połączenia z Polską. Posiada oddziały w m.in. Barcelonie, Poznaniu oraz Warszawie.

Konsulat współpracuje z Ambasadą RP w Madrycie, władzami autonomicznymi, regionalnymi izbami przemysłowo-handlowymi, organizacjami przedsiębiorców, grupami eksporterów i importerów. Doradza firmom w powstawaniu przedsiębiorstw mieszanych, badaniu rynku, pomaga w nawiązywaniu kontaktów firmom polskim i hiszpańskim.

 

Konsul Honorowy RP w Maladze

Zakres terytorialny - Autonomiczny Region Andaluzji
Adres:
c/ Cortina del Muelle, 5, 4ºDcha
29015 Málaga
Telefon: (+34) 952 00 38 44
Fax: (+34) 951 21 41 95
E-mail: consulado.polonia.malaga@gmail.com
Języki: hiszpański, polski

Konsulem Honorowym jest p. José Luis Sánchez Domínguez, hiszpański przedsiębiorca, założyciel i Prezes grupy firm SANDO. Urodzony w Maladze, gdzie rozpoczął i rozwinął swoją działalność jako przedsiębiorca w sektorze usług budowlanych.

José Luis Sánchez Domínguez rozpoczął swoją działalność w latach 60-tych. Po dziesięciu latach założył pierwszą firmę należącą do jego grupy firm, SANDO. W chwili obecnej firma posiada pozycję międzynarodową w branży budowlanej, sytuując się pomiędzy najważniejszymi mieszkaniowymi firmami budowlanymi w Hiszpanii.

W czasie swojej działalności, firma ewoluowała nieustannie, rozszerzając swoją działalność na cały kraj i różnicując ją na pięć dziedzin: budownictwo, usługi związane ze środowiskiem, koncesje, materiały i dostawy, oraz nieruchomości. Od momentu utworzenia firmy, budownictwo mieszkaniowe stanowi podstawową linię działalności Sando.

Od 2005 roku firma Sando posiada filię w Europie Środkowej, w Warszawie, gdzie rozwinęła działalność w dziedzinach budownictwa i nieruchomości, wykonując projekty i wprowadzając nowe trendy. W roku 2007 Sando rozpoczęła działalność na Węgrzech.

Pan Konsul jest członkiem Zarządu Konfederacji Przedsiębiorców w Andaluzji i członkiem honorowym Stowarzyszenia Prasowego w Maladze. Odznaczony licznymi wyróżnieniami, między innymi Złotym Medalem za Zasługi dla Pracy przyznanym przez Jego Wysokość Króla Jana Karola I, czy licznymi nagrodami dla firmy rodzinnej, jak na przykład nagroda przyznawana przez Konfederację Przedsiębiorców w Andaluzji. W 2007 został roku udekorowany przez Ernst&Young Nagrodą dla Przedsiębiorców za Działalność Przedsiębiorczą. Jest członkiem Andaluzyjskiej Akademii Nauk Społecznych i Środowiska.

Konsulat współpracuje z Ambasadą polską w Madrycie, regionalnymi w władzami Andaluzji, regionalnymi przedstawicielstwami przedsiębiorców.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

DJ Toruń

DJ na wesele – idealny przewodnik zabawy Każdy, kto planuje wesele, marzy o tym, by zos...
Polska - Toruń 2021-12-02 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Okna

Na początek Wybór okien do domu jest niezwykle ważny nie tylko z uwagi na estetykę i wy...
Polska - Toruń 2021-12-02 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

NALEWARKI

    Rodzaje aplikatorów etykiet dostępnych na rynku Etykieciarki Na p...
Polska - Toruń 2021-12-02 Dodał: Tamara Bielecka Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja, Handel, IT/ICT, Usługi finansowe Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert