Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolskie owoce i warzywa na Międzynarodowych Targach Fruit Attraction 2015

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Kamila Kowalska | 2016-05-13 14:40:08
fruit attraction, targi, owoce, warzywa, jabłka, soki, cydr

Polska trzeci rok z rzędu uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw Fruit Attraction. Na blisko 150m2 stoisku narodowym zorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw (KZGPOiW) oraz Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Madrycie wystawiło się ze swoimi produktami 23 polskich przedsiębiorstw i grup producenckich.

Polska trzeci rok z rzędu uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Owoców i Warzyw Fruit Attraction. Na blisko 150m2 stoisku narodowym zorganizowanym przez Krajowy Związek Grup Producentów Owoców i Warzyw (KZGPOiW) oraz 

 

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Madrycie wystawiło się ze swoimi produktami 2​3 polskich przedsiębiorstw i grup producenckich.

Uroczystej inauguracji polskiego stoiska, w towarzystwie licznie zgromadzonych dziennikarzy i fotoreporterów, dokonał m.in.: Ambasador RP, Prezes KZGPOiW oraz Zastępca Dyrektora Departamentu Rynków Rolnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Polskie stoisko odwiedziła Minister Rolnictwa, Żywienia i Środowiska Hiszpanii, Isabel García Tejerina, która miała okazję skosztować polskich produktów.

Podczas targów odbyły się liczne spotkania zorganizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem ASOMAFRUT, które zrzesza hurtowników warzyw i owoców madryckiej giełdy artykułów rolno-spożywczych Merca Madrid, największej w Europie i drugiej co do wielkości na świecie. Przedstawiciele polskich grup producenckich pod przewodnictwem KZGPOiW odbyli spotkania z Hiszpańską Federacją Producentów i Eksporterów Owoców, Warzyw, Kwiatów i Żywych Roślin FEPEX oraz Europejskim Stowarzyszeniem Handlu Owocami i Warzywami EUCOFEL.

Polskie stoisko na Targach Fruit Attraction 2015 oraz prezentowane produkty głównie: jabłka, gruszki, pomidory, soki owocowe i cydr cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających profesjonalistów, o czym świadczy chociażby liczba odbytych przez wystawców spotkań z potencjalnymi kontrahentami, nie tylko z Hiszpanii czy krajów członkowskich UE, ale również z Ameryki Południowej, Afryki i Azji.

StoiskoSwoistego rodzaju hitem podczas Targów okazał się polski cydr serwowany odwiedzającym w barze na stoisku. Jego degustacja była możliwa dzięki uprzejmości producenta Cydru Lubelskiego, firmy Ambra S.A.

Tegoroczna, siódma edycja Targów zgromadziła ponad 1 tys. wystawców z 25 krajów, których odwiedziło blisko 50 tys. profesjonalistów branży rolno-spożywczej. Powierzchnia wystawiennicza targów wzrosła o 20% w stosunku do roku ubiegłego i zajęła ponad 32 tys. m2.